Podvodné stránky na Facebooku. Co z toho mají a proč to dělají?

12. ledna 2016 v 22:52 | Naissus |  TAK TROCHU VŠE
Jestliže jste častým uživatelem sociální sítě Facebook, tak je velká pravděpodobnost, že jste se už setkali s různými podvodnými stránkami, které pořádjí různé soutěže o ceny, jež vůbec nemají a rozhodně je mít nebudou. Pochopitelně vím, že tento typ podvodných stránek není jediný, ale dnes se budu věnovat právě těmto.

Nebudu nic zakrývat a rovnou vám řeknu, že narážím právě na nedávno zrušenou podvodnou stránku jménem Apple. Tahle stránka mě rozhořčila natolik, že jsem to potřeboval někam veřejně napsat (proč, to vysvětlím v dalších odstavcích článku). Tak jsem se tedy rozhodl napsat na timeline této stránky asi tří odstavcový názor, který trvalo přečíst asi 5 minut. No byl prostě dlouhý :D . No jo... Vyskytli se lidé, kteří se mnou sympatizovali, ale po nějakém tom dni mi admin stránky můj názor bez vysvětlení smazal. Vlastně vysvětlení jsem ani moc nepotřeboval... Bylo mi vše jasné ještě před odesláním.

Abych konečně vysvětlil, co mi na této stránce vadilo. Šlo o to, že admini tam sdíleli fotky nějakých záběrů ze zásob krabiček iPhonů, které si vygooglili. K obrázku napsali podmínky k možnosti vyhrát. Většinou, vlastně vždy šlo o Like na fotku, Sdílení fotky a napsat do komentářů hotovo. Už u tohohle jsem se zasekl, kolik blbých, naprosto hloupých lidí na tohle skočí. A ne, vůbec mi nevadí, že takto nazývám a urážím opravdu velké číslo osob, protože je to prostě pravda. Následovný ilustrační obrázek vám popřípadě pomůže s představou:
UUUUUUH. omg. Ne, vážně, kdo na tohle může skočit? Pod obrázkem byly opravdu TISÍCE sdílení a Liků!

Tak abch pokračoval a konečně si odpověděl na otázku v nadpisu. Proč to tito lidé (mluvím o adminech) dělají? Pro nic. Pro pocit z toho, že mají na fotce 2 565 liků. Pro pocit, že ten obrázek byl 2 547 krát sdílený. Ale nic jiného z toho nemají. Doslova nic. Ze stránky na FB peníze nedostáváte, protože ty za reklamy shrábne Facebook inc. A takhle to dámy a pánové funguje. Nějaký blbec si založí stránku, kde navíc půlka fotek je typu "líbí se ti pozlacený iPhone? *like*" a skočí mu na to tisíce lidí. I když musím uznat, že právě tím blbcem se stává člověk, který na to skočí. K těmto žebracím obrázkům se budu ale věnovat někdy jindy, v jiném článku.

Dnes už toho bylo dost, předpokládám :D. A těm, co se dočetli až sem přeji pěkný den, popřípadě studentům aby udělali pololetní testy na výbornou! :D

Naissus.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama