Řezání - NÁZOR

15. ledna 2016 v 22:30 | Naussus |  TAK TROCHU VŠE
Tamtadadamtadadadum! Zdravím všechny, kterým se podařilo dokopat se až k tomuto článku! :D Dnes jsem se rozhodl rozepsat se o trochu vážnějším tématu, než je u mě zvykem. Mimochodem asi většina z vás poznala, že se bude jednat o řezání. Mám to v názvu článku. Nebudu se ale rozepisovat o lidech, kteří s tím buď nemůžou přestat (jsou na tom závislí), nebo ví, co dělají, mají opravdové depky, atd... Budu zde psát o puberťácích, kteří ani nejspíše neví, o co jde. Jen chtějí přilákat pozornost.

Takže hezky od začátku. Co mě přimmnělo napsat tento článek? Jde o to, že často na Asku nacházím lidi (většinou 15. leté teenagery), kteří píšou, jak moc velké mají problémy, a že se řežou. Dámy a pánové, kdyby tito lidé měli skutečné problémy, například jejich osobní finanční krize, nebo úmrtí vlastního dítěte, co já vím..., tak by to nepsali na sociální síť. Navíc, většinou se je na to ani nikdo neptá. To je ale trochu od věci.

Hodně těchto teenagerů se řeže jen kvůli tomu, že jsou nejspíše zakomplexovaní a potřebují neustálý příliv pozornosti. Pokud nedostanou svoji Denní dávku pozornosti od ostatních, tak udělají něco jen proto, aby si jich někdo všiml. V našem případě se pořežou a všem to ukážou. Jde jim v podstatě jen o to, aby se jich každý ptal na jejich problémy a pořád je litoval. Pokud se to nestane, tak budou mít další komplexy a budou dělat více pro to, aby si jich už konečně někdo všiml. Je zde ale druhá varianta: Jestliže se někdo dotyčného začne vyptávat na jeho problémy, tak vám občas řekne takovou BLBOST proč se vůbec řeže. Ano, znám někoho, kdo se pořezal kvůlu tomu, že jeho GF zatančila s někým jiným (Jí je 12, mu je 15). Ugh. Škoda, že ho znám osobně.

Nejzajímavější ale je, že o ty jejich problémy (v uvozovkách) "až tak nejde". Jde o to, že tu konverzaci o řezání VŽDY začnou oni. Vždycky právě oni upozorní na to, že se řežou a oni upozorní na to, že mají problémy. Kdyby to byly problémy, kvůli kterým se řežou (GF tančí s jiným... :D ), tak o nich asi moc nemluví, ne?

Nejhorší variantou je, že vám ten, co se řeže odpoví, že ani neví, proč se řeže. Popřípadě vám odpoví tak nesmyslnou historku, že vám je hned jasné, že to dělá jen kvůli tomu, aby byl něčím odlišný. Jeho myšlenky jsou takové: "Jéj, řezání je teď in, musím poslat snap s pořezanýma rukama a napsat pod to, že jsme se zase pohádali."Každopádně ještě nakonec upozorňuji, že jsem dnes nemluvil o těch, kteří ví, co dělají, nebo těch, kteří jsou na tom závislí. Mluvil jsem o nevylíhnutých teenech, jež chtějí pouze zapadnout mezi ty jiné. A jaký máte na tohle téma názor vy? Budu rád, když jej vyjádříte v komentářích, ať už se mnou sympatizujete, či ne.

Děkuji mnohokrát za přečtení.
Naissus.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama