[TÉMA TÝDNE] Chybuje každý.

24. ledna 2016 v 13:25 | Naissus |  TÉMATA TÝDNE
Poprvé píši téma týdne, takže doufám, že se mi to nějak podaří splácat. Tak tedy největší chyby. Pohodlně se posaďte, nebo si lehněte a zaposlouchejte se sami do sebe, jak čtete.

Každý si největší chyby vybaví jinak. Hlavní otázkou ale je, co je pro vás větší chybou. Když si ji vyčítáte vy, nebo když vám ji vyčítají ostatní? Mnoho lidí po promyšlení odpoví, že je větší chyba, když si ji vyčítáte sami. I tato pravda je však u mnoha lidí proměnlivá. Záleží už na sebevědomí člověka. Čím více sebevědomí má tázaný člověk, tím pravděpodobněji zvolí tu druhou možnost.

I když mnoho z vás může namítat, tak nejsou snad žádní lidé, kteří ničeho nelitují. Pochopitelně krom novorozenců. Ale už v nízkém věku litujete toho, že jste si rozbili natahovací autíčko, následně iPad, potom přítelkyni a nakonec zjistíte, že jste si vlastně rozbili celý život. Je impozantní, jak některé zdánlivě jiné věci s sebou souvisí. Chyby, sebevědomí a výčitky.

Na největších chybách je ale nejhorší, že se těžko napravují, často to ale nejde napravi vůbec. A nemůžete si sehnat nový iPad, jako předtím. Tentokrát je to opravdové. Pocit viny vás bude tížit mnoho let, ne-li až na sklonek vašeho života. A to je důvod, proč se snažíme velkých chyb vyvarovat. Když už vás tíží pocit viny, tak se na vás nalepí deprese, které se zbavujete ještě hůře a ta vám dokáže zničitlip život.

Kdybych to tedy shrnul, čím větší pocit viny z té chyby máte, tím větší chyba je a tím hůře se spravuje. Pokud se ale budete snažit chybu napravit, tak vám to pomůže. Dokonce jenom to snažení.

Rád bych vám popovídal o mé největší chybě, psal bych vám sem však samé "blbosti" v porovnání s OPRAVDOVÝMI chybami. Na mě ta opravdová chyba ještě čeká. A čeká na každého. Nikdo se tomu nevyhne. Tíživých pocitů výčitek, jejich následné litování a pokusů napravit ji.

Nejhorší je, když si začnete přivlastňovat chyby, za které vůbec nemůžete. Je pak absolutně nemožné zbavit se jich, dokud vás jich nezbaví někdo jiný.

Takže "největší chyby" je strašně relaivní pojem. Buď k už němu nějaký vztah máte, nebo ještě ne.

A co vy? Co považujete za větší chybu? Hlasujte v anketě.
Naissus.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 24. ledna 2016 v 13:58 | Reagovat

Podle mě to záleží spíš opravdu na každém z nás, co je naše největší chyba... I kdyby nám společnost nebo blízký člověk cpali, že tohle není naše největší chyba nebo naopak je, stejně nás to nemusí vnitřně přesvědčit... Takže záleží jen na nás :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama