[VYPRÁVĚNÍ]: Můj přechod na Windows 10. A vlastně proč ne?

5. ledna 2016 v 13:29 | Naissus |  VYPRÁVĚNÍ
Na vašem PC na vás asi občas vyskočí nabídka aktualizace na nový Windows 10 (Pokud nepoužíváte Linux, MAC, aj.). Rozhodl jsem se sdělit vám, jak probíhala moje aktualizace na tento systém, vypsat vám osobní dojmy a nakonec se trochu rozčílit nad tzv. Hatery.

UPOZORNĚNÍ: Tento článek není nijak významný pro většinu z vás. Jen by mě třeba zajímalo, kolik nás takových se na internetu objevuje.
UPOZORNĚNÍ #2: Tento článek se nesnaží propagovat žádné produkty a rozhodně to není reklama. Prostě se mi Windows 10 líbí.

Nějak mě nenapadá, jak bych to mohl postupně probrat, ale pokusím se něco splácat. :D

WINDOWS AKTUALIZACE TAK TROCHU CELKOVĚ
Dobrá tedy. Já osobně vyrůstal na Windows XP, následně jsem přešel na sedmičky. Visty jsem nikdy neměl a 8 jakbysmet. U těchto verzí ale byl důvod. Pádný důvod. U Vist to byl takový, že ten systém nebyl stabilní. Bratrovi pořád padal. Nefungoval tak, jak měl a rychlý taky moc nebyl, tak jsem zůstal u XPéček. Následné jsem přešel na Windows 7, které byly asi ty nejlepší, které jsem měl. Důvod neaktualizovat na osmičky byl takový, že to stálo nějaké ty peníze a můj PC tehdy fungoval výborně, tak by to byla pro mě zbytečná investice. Hlavně se za to ale platilo a na pirátství jsem moc líný. kdybych měl být konkrétnější, tak ve hře hrály i aplikace pro metro vs. pro plochu. Nepochopil jsem to. Proč to je rozdělené? Dobu Windows 8 jsem tedy bez jakýchkoliv problémů překousl.

PROČ TEDY WINDOWS 10?
Protože změna je život. Možná to někomu přijde bláznivé, ale já zkouším nové věci, ať to stojí co chce. Na začátku roku 2015 jsem se tedy zapojil do Insider Programu Windows 10 a začal jsem testovat. Už tehdy mi systém fungoval natolik dobře, že jsem nepotřeboval nic měnit (Krom několika bugů, nemožnosti tamtoho a támhletoho,...). No jako celek to na mě půsbilo 100%. Už tehdy v březnu jsem byl rozhodnut, že na konci července budu aktualizovat. A taky se tak stalo. (V září jsem si mimochodem pořídil nový notebook, ale to nehraje roli). Dnes se píše datum 4. Leden 2016 a já jsem nadmíru spokojen.

CO TO HATOVÁNÍ?
Jak lze z mého psaní vydedukovat, tak s novými Windows nemám absolutní problémy. Proto také nechápu, proč někteří lidé na tento systém nadávají. Poslední dobou také zjišťuji, že tito lidé jsou uživatelé, kteří o tom nic nevědí a ani se neodhodlali to zkusit. Tak jsem se zeptal i pr mých známých. Jeden mi odpověděl, že na Windows 10 nejdou správně spouštět filmy a v záhy mi ukázal na telefonu zprávu, kde o tom píší. K mémum překvapení tato zpráva byla o již zmiňovaném Insider Preview. Ostatní mi nedokázali odpovědět, proč vlastně ne (Pochopitelně se mezi nimi našlo i několik takových, kteří nový systém používají). Dočkal jsem se i odpovědí typu: "neumím to" nebo "Bojím se, aby mi to nesmazalo všechno". Tyto starosti naprosto chápu a respektuji je, i když je aktualizace nadmíru jednoduchá, ale co už.

ZÁVĚR
Určitě jsem zde nenapsal všechno, ale alespoň ty hlavní věci ano. Doufám, že jste si to přečetli až sem a vydrželi můj nával nervů :D . Pod článkem najdete ještě anketu, kde můžete vyjádřit svůj názor, nebo se o něm orzepsat v komentářích :D.
PS: Nové Windows mají navíc krásný design! :D

S pozdravem
Naissus.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama