Droga, smysl života, bohatsví. To vše označuje LAJK.

3. března 2016 v 18:41 | Naissus |  TAK TROCHU VŠE
UPOZORNĚNÍ!: Nebudu se vám tady vypisovat s tím, že nemám pro co žít a že chci skočit z mostu. Článek, jehož slova se vám právě ukazují na displeji bude o něčem malinko jiném. Neříkám však, abyste odvrátili svůj zrak, nýbrž četli dále.

Poslední dobou se pozastavuji nad lidskou stupiditou a chamtivostí. Konkrétně mluvím o předhánění v počtu lajků. Udělejte si tedy udělejte pohodlí a čtěte.Nedávno jsem se setkal se situací,k terá mě poměrně zarazila. Nevěděl jsem, co si myslet. Jestli se bát naší budoucnosti nebo se tomu začít smát. Neudělal jsem nic. Abych byl konkrétnější tak jsem zaslechl násedující rozhovor:

Dívka 1: "ahoj, Dívko 2, půjčíš mi 30 korun?"
Dívka 2: "Jasně"
1: "Ale vrátila bych ti to až v pondělí"
2: "Tak mi to nevracej, ale musíš mi za to lajknout čtyří fotky na instagramu."

No... Je to už asi měsíc zpátky, takže si to nepamatuji slovo od slova, ale aspoň přibližně.
Vyvodil jsem si z toho pár věcí. Dívce, jež přidala svou fotografii na istagram ani při nejmenším nezáleží na tom, jestli se ostatním fotka líbí nebo ne. Jde jí jen prostě o počet lajků, který se pod její fotkou nachází. I když moc nerespektuji Facebook přeložený do češtiny, tak musím použít výraz "To se mi líbí", což už na první poslech značí fakt, že se někomu něco líbí. Ano, na instagramu se dávjí srdíčka, ale kdo z vás tomu neříká lajky? Tím se dostáváme k tomu, že společnost (Není mířeno na všechny. Na internetu je mnnoho lidí, kteří ví, jak jej používat) spěje k naprostému vymazání pocitů. Asi to moc dramatizuji a nic takového se nikdy nestane, ale pokud by se tyto technologie a vliv sociálních sítí dostal do (OPRAVDU HODNĚ VELKÝCH) extrémů, tak je to jeden z možných scénářů. To jsem ale malinko odbočil. Jak jsem tedy psal, tak dívce 2 vůbec nezáleží na tom, jestli se dívce 2 obsah líbí, ale na tom kolik lidí označí fotku lajkem. Jde jen o číslo. O to přihlouplé číslo pod příspěvkem, ze kterého stejně nic nemají. Ano, můžou se chlubit a předhánět v počtu lajků, jenže to opět vede k lajkování fotek za naprosto jiným účelem.

Díky za přečtení.
Naissus.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama