Věc názoru.

12. dubna 2016 v 13:20 | Naissus |  TAK TROCHU VŠE
Asi všichni bychom se shodli na tom, že každý by měl mít svůj vlastní názor. Mnoho lidí se mnou bude souhlasit, leč malokdo toto tvrzení doopravdy dodržuje. Denně nás ovlivňuje tolik faktorů, že je velmi těžké se v moderní době udržet svůj vlastní názor na danou věc. Nejvlivnějšími faktory jsou dvě odvětví. Média a škola. Já se dnes pokusím vysvětlit jakým způsobem jsou naše názory přeměňovány.MÉDIA
Jak jsem již psal, tak první proberu média. Televize, rádio, internet,.. Znáte to, koukáte do televize a ve zprávách se do vás snaží nacpat, jak jsou imigranti naší spásou a jak bychom si jich měli hýčkat. Myslím, že i ten černoch na Nově má na tuto situaci názor jiný, ale projevit takhle v TV ne nesmí. V ČR totiž existuje určitý zákon, jenž zakazuje říct cokoliv špatnějšího o národnostních menšinách a právě již zmíněným imigrantům. Ačkoliv se to nemusí zdát, tak zprávy v televizi nejsou jediným zástupcem ovlivňování našich názorů. Kolikrát jsem v televizním seriálu (Ulice, krimisrance, etc..) slyšel jisté rozumy o současných dějích ve světě a to už vůbec nemluvím o všech reklamách. Rádio a internetové maazíny jsou na tom podobně. A přesně z těchto a mnoha jiných důvodů TV nesleduji, rádio posluchám snad jen v autě a na interentu čtu jen věci, které jsou pouze pravdivé (viz. Autentické Zpravodajství az247.cz :D ). Neříkám totiž, že být informován je špatné, jen tyto informace nesmí měnit vaše názory tak, až tady vznikne jakýsi komunismus.

ŠKOLA
Druhým bodem programu je škola. Kolika lidem už zničila své ideje a přeměnila názory žáků k obrazu svému... Mnohokrát jsem měl jiný názor, než učitel/ka, leč ten místo promyšlení vašeho názoru vám navalí pětku. To se už nemůžu ani projevit? "Nebudu s tebou diskutovat, já jsem tady učitel." Gratuluji. To ještě vyzdvihuje, jak jste hloupý člověk a nepřipustíte si, že možná ani pravdu úplně nemáte (Nechci vám ten názor cpát, jen bych jej chtěl prodiskutovat...) .Myslete si tedy co chcete, ale já svůj názor na danou situaci nezměním. Ovlivnit se totiž nechají jen hloupí lidé, kteří raději bezmyšlenkovitě zapadnou do davu.

Tímto článkem naní myšleno, to že každý člověk musí mít nutně jiný názor, než ten druhý. Je mnoho lidí, jež mají názor totožný. To ale neznamená, že jej ostatním musí cpát pod nos. Stačí se nenásilně projevit, avšak svůj názor si uchovat. Vždy si nechte volné místo na svůj názor a pokaždé promýšlejte, než přijmete ten jiný. Nenechte se jen tak svádět davem.

Děkuji za pozornost, Naissus.

PS: To s tím Autentickým Zpravodajstvím byl vtip :D , ale občas tam mají fakt něco povedenýho :D .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama