Vyšší autorita - velmi relativní pojem

9. prosince 2016 v 21:41 | Naissus |  TAK TROCHU VŠE
!UPOZORNĚNÍ! V článku se vyskytují vulg... Ale co. Srát na to.
Určitě vám všem od malička říkali, že starší se mají poslouchat. Že jsou moudřejší a mají více zkušeností. Že jsou jakási "vyšší autorita". Nikomu toto tvrzení neberu, jen ho dnes trochu upřesním. Ne vždy to musí být totiž dospělí.


Dnes, když jsem se za studeného večera projížděl na kole (ano po chodníku, není to úplně nejlepší, vím to) a objížděl jednu paní, které jsem ještě poděkoval za to že uhnula, tak mě po pár ujetých metrech docela neslušně vypíčovala, jakej jsem kotot. Tak jsem se tedy zastavil a řekl jsem jí (snažil jsem se mít slušný tón hlasu, ale nebylo to jednoduché), že to jde říct i slušně a že jsem jí i poděkoval. No co se nestalo, tak mě vypíčovala znovu, že jsem drzej spratek a že se takhle ke starším nechová. Já se neudržel a zeptal se jí jestli není tak trochu drzá na to, že jsem byl k ní slušný. "Jeď ty debile, nebo tě shodím z toho kola!" (jj paní byla bachyně). No něměl jsem moc času se s ní hádat, tak sjem se na to vysral a odjel. Ta mi tak nehorázně zvedla mandle, že jsem měl chuť se vrátit a narazit to plnou parou do ní.

No abych objasnil, co jsem chtěl příběhem říct. Ne vždy tedy dospělí, popř starší jsou vyšší autoritou. Ne vždy jsou chytřejší. Neříkám, že bylo nejchytřejší jet po chodníku na kole (zločinec!!), ale to, že na vás prakticky bezdůvodně někdo zařve, že jste kokot, to svědčí o jeho/její inteligneci. S tímto souvisí i téma o argumentech. Kolikrát jsem měl sto chutí vyhodit rodiče/učitele z okna jen proto, že jeho poslední argument byl "NEHÁDEJ SE SE MNOU! JSEM TVŮJ UČITEL!" nebo "PROTOŽE JSEM TO ŘEKL!".

NE! To, že jste starší opravdu neznamená, že si na mě můžete dovolit naprosto cokoliv. Znám mnoho lidí, kteří ještě nedosáhli své plnoletosti a jsou mnohem inteligentnější, než ti, kteří si říkají inženýr, vystudovali zemědělku a učí matiku na základce.

Nejsem pochopitelně nejchytřejší na světě, ale dovolím si říct, že úplně hloupý nejsem. Vždy když něco dělám, tak se to snažím vidět i z druhé strany. Jak bych se cítil na jeho/jejím místě. Když se vrátím k tomu příběhu, tak když jsem té paní poděkoval, tak jsem čekal, že bude mít i ona dobrý pocit. Přeci jen... Když vám někdo poděkuje, tak vás to může vnitřně zasáhnout a může vám to i zlepšit den. No ale když ne, tak ať si ta dáma laskavě nasere. Já se snažil, když je ona píča, tak je píča. Já to nezměním.

Naissus.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama