Cennost času

20. ledna 2017 v 16:34 | Naissus |  TAK TROCHU VŠE
Je to neuvěřitelný, ale už je to opravdu rok, co působím zde na Blogu. Zakládal jsem jej v naději, že bych mohl vydávat alespoň takové dva články za měsíc, no občas nevyšel ani ten jeden. O tom to dnes ale nebude.


Rok utekl doslova jako voda. Popravdě mi to přijde tak krátká doba, že jsem se musel podívat, jesltli to byl opravdu leden. Ano byl. Bohužel. A právě ve chvíli, kdy jsem se vrátil k rok starým článkům jsem si uvědomil, jak vlastně rychle to bylo a co všechno jsem za tu dobu (ne)stihl.

Přemýšleli jste vůbec někdy nad podstatou času? Nad tím jaktože nám tak rychle ubíhá? Nejen ty minuty a hodiny, ale bohužel i týdny, měsíce, roky... Vždy když nad tímto přemýšlím tak mě zasahuje záchvat smutku. Smutek z toho, že už opět nebude nic jako dříve. Hodně lidí (i já) dělají chybu, že vyhlíží až příliš do budoucna. Pořád si v duchu říkají "Už se nemůžu dočkat, až budu tam, a tam,..", a přitom nevnímají to, co se děje právě teď. Je mnoho lidí, kteří si neuvědomují, že ten čas, který právě teď ubíhá je jedinečný a nikdy ho nezískáte zpět. Nakonec to dopadne tak, že za rok budou sedět nad fotkami a brečet, že si to tehdy neužili více, naplno. Nemůžeme se celý rok soustředit jen na jedinou věc. A právě je ta pravá chvíle, abych vás odkázal na můj příspěvek, který jsem vydal právě před rokem (ach, to uběhlo), kde docela jasně popisuji celou tuto sitaci, ve které se vyskytneme každý alespoň jednou za život.

Tak tedy doufám, že si všeho užijete dříve, než Vám bude šedesát.
S pozdravem Naissus.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama