Co je trendy, to je... špatně?

5. července 2017 v 0:09 | Naissus |  TAK TROCHU VŠE
Neuběhne jediný měsíc bez toho, aby se něco nedostalo do "kurzu", do momentálních trendů. Zejména jde o to, že se něco rozšíří po internetu a lidé to "vidí všude". Často se na to snese vlna hejtů, ale je to oprávněně? Čtěte dál a podívejte se na můj pohled na věc.


Abych uvedl i něco konkrétnějšího, tak tady máte pár příkladů: Fidget spinnery, Karel z Prostřena, Gangnam Style, Harlem Shake, samolepky fialového ptáka na Facebooku a tak dále... Tyto všechny věci mají jedno společné. Na všechny se snesla obrovská vlna hejtů. Vznikly z toho špatné věci, přirovnávající se k rakovině a dalším nepěkným věcem. Bylo tohle ale všechno oprávněně? Já myslím, že ne tak úplně.

A JE TO ŠPATNĚ?
Abych byl aktuální, tak budu pracovat s ještě nyní velmi známými Fidget Spinnery. Nic osobního, jen je to momentálně takové nejbližší.
Nejdříve nebyly nikde, teď jsou všude. Jejich rychlé rozšíření zapříčinilo to, že se o nich mluvilo všude. Jednoduše se dostaly do trendů. Proč se ale na ně snesla taková vlna hejtů? Nevím, jak vy, ale já bych kauzu s těmito spinnery nezaregistroval, nebýt právě těch hejtů. Z pohledu člověka, který je denně na Facebooku (tudíž z pohledu mého): Když kauza začínala nic jsem nepociťoval. Nikdo mi spinnery necpal, skoro jsem o nich neslyšel. Potom najednou, ze dne na den byl Facebook plný Fidget Spinnerů. Jenže nebyly to nějaké reklamy, nebo videa lidí, jak s tím dělají triky, ale pouze hejty. Meme stránky si Spinnery vzaly do hrstli a snesla se na to vlna hejtů. Z tohoto krátkého odstavce, ale mého dlouhého dumání jsem si odvodil, že samotné trendy věci rozšiřují pouze hejtři. "Vytváří si vlastní důvod dělat svou práci". Jakoby si člověk z demoliční společnosti postavil zeď a ihned potom ji zdemoloval, aby dostal zaplaceno.

První, co si vždy řeknu, když se něco dostane do trendů je, jestli to někomu nějak ulbižuje, popřípadě mně konkrétně. Přesuneme se na zmiňovaného a nikým neopomenutého Karla Ondrku z pořadu Prostřeno. Přiznám se, že kauzu jsem sice zaregistroval, ale plně mne zaujala až po slavném dílu One Man Show, kde se vše odhalilo. O tom ale teď mluvit nechci. Víte, Karla strašně moc lidí před OMS dílem nenávidělo. Nadávalo mu a celkově na něj na sociálních sítích nebyli pěkní a posmívali se mu. Já si jen v duchu říkal ale proč? Nyní si představme, že Karel by takhle opravdu žil. Vůbec neřešmě, jestli to byl "fejk" nebo ne. Proč bych měl mít Karla za špatného člověka? Udělal něco špatně? Zabíjel někoho?
SLEPICE - choval slepici v domě. No a co. Jídlo jí dával, choval se k ní pěkně a měla dost prostoru na to, aby se kdekoliv vykakala. Nic špatného.
NEMOCI - o jeho nemocích bych se raději moc nerozepisoval, aby nezaniklo hlavní téma článku. Prostě a jednoduše pan Ondrka za své nemoci nemohl. Nevím, proč bych se měl smát člověku, který má tourretův syndrom nebo lupenku.
BABIČKY - To, že si užíval se starými dámami taky nic není nic špátného, POKUD to dámám nevadilo a souhlasili s tím, tak ano. Někdo je homosexuál, někdo gerontfil. Pokud babičky uspokojoval a líbilo se jim to, opět na tom nevidím nic špatného.
Ano, Karel byl trochu cvok. Ale například vystavování uren v obýváku je u mnoha rodin taky naprosto normální věc, jen Karel byl za to zkritizován.

KDO JE TEDY TEN HLOUPÝ?
Tyto kauzy nejvíce lákají různé Youtubery nebo celkově bulvár. Zase ale nevidím důvod, proč bych měl zkritizovat Youtubera, který udělal video 10 triků s Fidget Spinnerem. Nikomu to video neublížilo a ten, kdo se ty triky chtěl naučit se je naučil. Já nechtěl, tak jsem se na video nepodíval. Pro věděcké účely jsem se pochopitelně podíval, a hle, v komentářích vlna hejterů, kteří kritizují video, které je nezajímá.. Kdo je tedy ten hloupý? Jsem to já, kdo neztrácí čas věcmi, které ho nezajímají, ale přesto ví, že spoustu lidí budou zajímat, nebo to jsem já, který otevře první věc, kterou vidí a napíše, co se mi na tom nelíbí?

Mé dnešní moudro? "Za to, že je něco na internetu špatné stejně nakonec mohou ti, kteří říkají, že ty věci špatné jsou."

Takže drazí čtenáři, kteří se dostali až sem. Až opět něco budete chtít kritizovat, popřípadě i chválit, tak si prosím dvakrát rozmyslete, jestli je vaše kritika opravdu oprávněná. Neříkám, abyste nekritizovali, ale zkuste si vždy předem najít třeba 5 argumentů, které potvrdí vaši kritiku. Jak jsem předesílal. Je blbost napsat, že spinnery jsou sračka, když to vlastně nikomu neublížilo a vlastně to zabaví dost lidí na dlouhé chvíle. Jen proto, že vám se nelíbí? Ale vždyť vám je nikdo necpe.

Na úplný závěr bych chtěl poděkovat Standovi z YouTube kanálu StandaShow, s jehož názory více než sympatizuji a který mě nevědomky popohnal k napsání tohoto článku a popohání mě pořád.

Díky moc, Naissus.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama