ŠÍLENÉ ODHALENÍ CLICKBAITU!!! (GONE WORNG!)

30. prosince 2017 v 16:15 | Naissus |  TAK TROCHU VŠE
Ti moudřejší z vás asi pochopili, o čem chci dnes mluvit. Clickbait je v poslední době hodně probírané téma a ani já se mu nevyhnu. Tak se tedy pohodlně usaďte a pěkně se začtěte.

Předem ještě upozorňuji, že nechci nikoho pošpinit a jakýkoliv názor máte na lidi, které budu v následujícím článku zmiňovat, může se od toho mého lišit. Pochopitelně. Tak buďte prosím tolerantní tak, jako já nebudu přímo nikoho urížet.

Dnes budu psát hlavně o tom, co to clickbait je a jak se dá zneužit, zejména tedy na YouTube.

PRO TY, KTEŘÍ TENTO VÝRAZ SLYŠÍ POPRVÉ
Clickbait je jakési nalákání na článek, video nebo podobný internetový obsah. Diváka má donutit kliknout na video za pomoci názvu, který neodhalí úplně vše a skrývá v sobě tajemství. Předpokládáte tedy, že když kliknete, dozvíte se více. Viz příklady níže. Řeknu vám... hledat v dnešní době něco, co není clickbait je fakt maraton.
TOHLE JE CLICKBAIT NÁZEV
TOHLE NENÍ CLICKBAIT NÁZEV

ATRIBUTY CLICKBAITU
Clickbait poznáte jednoduše. Bývá psaný CAPS LOCKEM, často je za názvem několik vykřičíků, popřípadě dodatek, že to špatně dopadlo. Na YouTube se to doplňuje o obrázek, který obsahuje dvacet tisíc šipek, kdyby si toho náhodou divák nevšiml. Opět, viz níže.

DOBRÝ A ŠPATNÝ CLICKBAIT
Věřte tomu nebo ne, clickbait není ale vždy úplně tak špatný. Pokud je to, co je v názvu i ve videu, tak tomu říkám "dobrý clickbait". Není sice úplně dobrý, pořád láká lidi podivným ale funkčním způsobem, ale alespoň je to co je v názvu pravda. Špatný clickbait pak nesplňuje výše uvedené, ještě hůře, často s videem ani trochu nesouvisí. Špatný clickbait pro mě je i video, které sice splňuje to, co je v názvu (popř. v náhleďáku), ale je neskutečně uměle natahováno, aby tam mohlo být vloženo 20 reklam. To už je ale trochu jiné téma.

PROČ TEDY?
Vlastně důvod už tu zazněl. Vše je pro to, aby tvůrce mohl uměle video natáhnout (Vy totiž nevíte, ve které části přijde to, nač čekáte) -> dát do něj reklamy -> a nakonec vyděla peníze. Upřímně nechápu, jak někdo může koukat na tyhle lidi už jen z principu...

Díky moc a šťastný nový rok.
Naissus.

PS: Doufám, že oceníte moji úžasnou cenzuru :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 4. ledna 2018 v 23:51 | Reagovat

Dobrý je ten, který nalaká co nejvíc lidí, jak je patrno z podstaty baitů. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama