Žít pod maskou nebo nebýt přijat? [TÉMA TÝDNE]

10. března 2018 v 20:22 | Naissus |  TÉMATA TÝDNE
Jsem tu zas. Bál jsem se, jestli si takto obsáhlé téma vzít "na krk", nakonec z toho však vznikl tento článek. Tak se pohodlně usaďte, protože dnes si řekneme, jaké je to mí na sobě masku a proč není úplně ideální pod ní žít.Od malička se mnoho z nás setkalo s odmítnutím ve spolčnosti, ať šlo prakticky o cokoliv. Tetování, kouření, skromné finance, sexuální oientace, či takové banality jako dlouhé vlasy u kluků nebo hudební styl. Z toho důvodu si lidé nasazují "masky". Masky, které jim pomohou zapadnout do společnosti a napovrch být takový, jak si to ostatní přejí. Dovolím si říct, že každý máme svou masku. Může to být maličkost jako to, že jste sice rocker, ale čas od času si pustíte Meghan Tainor. Já například svou sexuální orientaci skrýval dobrých 17 let a to byla má maska. Ta největší.

U falešnosti je poblém v tom, že vás může tížit. Každý večer se můžete trápit a přemýšlet, jaké by to bylo žít konečně bez tajemství. Po odhalení pravdy je ale nejtěžší to, že nikdy nemůžete předvdat, jak se společnost kolem vás zachová. Bojíte-li se odmítnutí, bude to pro vás o to těžší. Poblém ale nastává ve chvíli, kdy si to vaši přátelé mohou vyložit jako fakt, že jste jim vlastně celý život lhali. V tom případě zbývá poze to, že si s nimi musíte sednout na kafe či panáka a vysvětlit jim, že to pro vás rozhodně nebylo jednoduché sundat si masku. Musíte je vtělit do vaší kůže, jak jste se cítili. Neříkám, abyste se litovali, to ne, ale alespoň se pokuste o vysvětlení. Když se setkáte s pochopením, máte vyhráno. A klid.

Tedy to, jestli pod maskou žijete, nebo jste si ji již sundali je pouze na vás. Mým záměrem bylo vše uvést na pravou míru a donutit tak některé z vás se možná zamyslet.

Papa,
Naissus.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 11. března 2018 v 9:39 | Reagovat

Nejlepší je být sám sebou, někdy i za cenu toho odsouzení okolí...

2 Lucka Lucka | E-mail | Web | 11. března 2018 v 11:12 | Reagovat

Pokud člověka odsoudí přátele, pak to asi nejsou tak dobří přátele. Pokud jsou skuteční, tak věřím, že odložení masky pochopí a budou za to rádi. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama